Sauna elektryczna: najbardziej popularna.

Sauna elektryczna jest najczęściej stosowanym rodzajem instalacji. Zastąpi ona tradycyjną saunę, ale także saunę na podczerwień, nawet jeśli ta ostatnia wkrótce powinna być przed nią. Ten rodzaj sauny pracuje z piecem elektrycznym, na którym umieszcza się następnie kamienie wulkaniczne. Efekty i zalety sauny elektrycznej są takie same jak w przypadku każdego rodzaju sauny. Jej instalacja jest prosta i dość szybka.

Jak wybrać swoją saunę elektryczną.

Istnieje mnóstwo saun elektrycznych pod względem zasięgu, konstrukcji, wymiarów. Jeśli zdecydujesz się na elektryczność, wybierz model, który odpowiada Twoim potrzebom, budżetowi i stylowi Twojego wnętrza. Sauny elektryczne są dostępne w różnych rodzajach drewna: wybór odpowiednich materiałów wydłuży żywotność Państwa sauny.

Cena sauny elektrycznej.

Po zakupie, sauna elektryczna może być dość ekonomiczna dla standardowych modeli, zwłaszcza zestawu do sauny. Sauny elektryczne można znaleźć już od około 4000 złotych. Z drugiej strony, korzystanie z sauny elektrycznej jest kosztowne: jej zużycie energii elektrycznej jest wysokie. Ale możliwe jest znalezienie modeli, które zużywają mniej energii niż inne . Z tego punktu widzenia sauna na podczerwień jest bardziej ekonomiczna.